Презентація на тему зима в загадки. Презентація "Загадки про зиму" - презентація до уроку з логопедії (старша група) на тему. Мотивація до навчальної діяльності

Щоб скористатися попереднім переглядом презентацій, створіть собі обліковий запис Google і увійдіть до нього: https://accounts.google.com


Підписи до слайдів:

Презентацію підготувала: учитель-логопед Кузьміна С.В. Загадки про зиму

Білим пледом ліс прихований, І ведмідь у барлозі спить. Сніг, як біла облямівка. Хто господарював? зима

Що за чудо-покривало? Вночі все раптом білим стало. Не бачити доріг та річок – Їх укрив пухнастий… сніг

Що за зірочки зима на протязі сховала сама? Немов крихітні крижинки, Ці зірочки - … сніжинки

Ми його сліпили спритно. Очі є і ніс-морква. Трохи тепло – заплаче вмить І розтане… сніговик

Будь-який тут може птах У зимовий полудень пригоститися. На сучці висить хатинка, Називається... годівниця

Взимку по сніговій кірці Він мене катає з гірки. З вітерцем промчати радий Мій веселий... снігокат

По кучугурах біля річки Їдуть довгі дощечки, Шукають гірки вище. Назви дощечки! лижі

Зачепилася за карниз, Головою звисає вниз Акробатка-крохотулька, Зимовий льодяник - … бурулька

Взимку на ставок лягло дуже слизьке скло. Нас у хокей грати кличе Синій міцний гладкий… лід

Зв'яже бабуся їхній онучці, Щоб узимку не мерзли ручки. Збережуть тепло сестрички - Вовняні рукавички


За темою: методичні розробки, презентації та конспекти

Безпосередня освітня діяльність у освітніх областях: «Здоров'я», «Пізнання». 3 рік навчання. Лексична тема: «Зима, птахи, що зимують» Тема заняття: «Птахи взимку»

Безпосередня освітня діяльністьз формування кількісних предств у дітей 5-6 років.

Конспект заняття з пізнавального розвитку у корекційній підготовчій до школи групі для дітей з тяжкими порушеннями мови Лексична тема «Зима. Зимуючі птахи» Тема: «Нагодуйте птахів узимку»

Активізація та актуалізація словника на тему «Зима. Зимуючі птахи». Формування узагальненого уявлення про зимуючих птахів.

Конспект заняття для дітей 2 молодшої групи "Ой, зима, зима, зима, на прогулянку нам час"!

У даному конспекті міститься матеріал з ознайомлення дітей з алгоритмом одягання на взимку прогулянку, а також художньо-естетична діяльність з дітьми: аплікація "Одягнемо ляльку на прогулянку".

Номінація «Мультимедійні технології у педагогічному процесі у ДНЗ»

« Новий рік»- одне з улюблених свят дітей будь-якого віку. Особливо радіють зустрічі з Дідом Морозом дошкільнята. Щоб радість та отримані враження довше збереглися у пам'яті дітей, бажано після свята ще раз зустрітися у музичному залі біля ошатної ялинки, пограти у новорічні ігрипровести атракціони, розгадати зимові загадки.

Ця презентація створена для показу на зимовій розвазі "Прощання з ялинкою".Вихованцям пропонується розгадати загадки Матінки-Зими.

Діти люблять розгадувати загадки, а якщо правильна відповідь на екрані «оживе» у вигляді картинки – подвійно цікавіше! Розгадування загадок розвиває у дітей спостережливість, догадливість, кмітливість, пам'ять, мислення та уяву, а також служить забавою та розвагою.

Презентація складається з 57 барвистих слайдів - 26 загадок та 26 анімованих картинок-відповідей. Загадки згруповані в блоки:

1 - загадки про зиму, зимові розваги;

2 - загадки про ялинкові прикраси;

3 - загадки про лісових звірів та зимуючих птахів.

Матеріал доступний та цікавий як для малюків, так і для дітей старшого дошкільного віку.

Презентацію можна використовувати на заняттях у логопедичних групах дитячого садкапри ознайомленні з темами "Зима", "Новий рік", "Зимові птахи", "Дикі тварини". Скористатися матеріалом може вихователь, логопед, дефектолог, і навіть батьки (вдома).

Дитячі загадки - це тренування розуму, розширення світогляду дітей, знайомство в ігровій формі з навколишнім світом, явищами природи.

Презентація «Загадки матінки Зими»

Мета уроку:познайомити дітей із твором фольклору – загадкою

Завдання:

особистісні(самовизначення, смислоутворення, морально-етична орієнтація):

  • виховувати уважне ставлення до слова, доброзичливе ставлення між учнями під час роботи групи;
  • формувати почуття прекрасного з урахуванням художніх текстів.

пізнавальні(Робота з інформацією, робота з навчальними моделями, виконання логічних операцій):

  • розширити знання дітей про жанр усного народної творчості"Загадка";
  • сформувати уявлення та розробити схему побудови загадки (вчити відгадувати загадки за ключовими словами).
  • регулятивні (управління своєю діяльністю, контроль та корекція, ініціативність та самостійність)

комунікативні: мовна діяльність, навички співробітництва

Хід уроку

1. Мотивація до навчальної діяльності.

Щоб у класі було тихо,
Щоб запам'ятався урок,
Сядьте, діти, так, начебто
Тихо падає... сніжок.

Сядьте, будь ласка, зручніше, візьміть у руки шматочок вати, заплющити очі.

Уявіть, що на вашу долоньку впала сніжинка... Легка, пухнаста, гарна...

Що відчули, що уявили.

Я бажаю вам затишку, спокою, умиротворення на нашому уроці.

2. Актуалізація знань. Самовизначення до діяльності.

Який розділ ми вивчаємо?

Я пропоную вам заповнити кросворд, щоб поставити мету уроку.

Хто галявини білить білим,
І на стінах пише крейдою,
Шиє пухові перини,
Прикрасив усі вітрини. (Зима)

Жив я посеред двору,
Де грає дітлахи,
Але від сонячного проміння
Перетворився я на струмок
. (Сніговик)

Які слова допомогли відгадати загадку?

Гуляю в полі,
Літаю на волі,
Кручу, бурчу,
Знати нічого не хочу. (завірюха)

Які слова допомогли відгадати загадку?

Я живу під самим дахом,
Навіть страшно глянути вниз.
Я могла б жити і вище,
Якби дахи там знайшлися. (бурулька)

Які слова допомогли відгадати загадку?

М'яко світяться голки,
Хвойний дух іде від ялинки.
Гілки слабо шелестять,
Намиста яскраві горять.
І хитаються іграшки
Прапори, зірочки, .... (хлопавки)

Які слова допомогли відгадати загадку?

Не черевики, не чобітки,
Але їх також носять ніжки.
У них ми бігаємо взимку:
Вранці – до школи, вдень – додому.

Які слова допомогли відгадати загадку?

Покрутилася зірочка
У повітрі трохи,
Села та розтанула
На моїй долоні. (сніжинка)

Над чим ми працюватимемо на уроці?

(Вчитися відгадувати загадки з опорою на ключові слова.)

3. Первинне закріплення з промовлянням у усного мовлення. Робота у змінних групах.

А навіщо взагалі потрібні загадки?

Це ми з вами намагатимемося з'ясувати.

А девізом цього уроку будуть слова:
“Загадка не відгадується сама –
Потрібно спробувати силу розуму!”

Ви сьогодні попрацюєте у групах. Кожна група має якусь інформацію про загадки. З цієї інформації ми повинні скласти свій пазл - розширити свої знання про загадки.

Я пропоную вам взяти картку, познайомитися з текстом та виконати запропоновані завдання або вибрати найцікавіше з прочитаного. У цьому вам допоможуть однокласники. Послухати думку кожного члена групи. Вибрати відповідального для виступу.

Білий колір 1

Сама назва жанру "загадка" походить від слова "гадати" - думати, міркувати. "Ворожіння" - з'ясування чогось прихованого, прихованого. Загадку широко використовували як випробування мудрості й у житті, й у казках. Головне, щоб людина свою кмітливість зазнала, зайвий раз довкола себе озирнувся – нехай бачить, у якому цікавому світі живе. Загадка - це "завдання", яке треба вирішити.

Підкресліть у тексті відповіді на запитання:

1. Від якого слова походить назва “загадка”?

2. Для чого використовували загадку в давнину?

Синій 2.

Загадки – один із найдавніших жанрів усної поезії. Придумані вони були не тільки заради забави. Стародавні слов'яни вірили, що рослини та тварини розуміють людську мову. Тому, наприклад, збираючись на полювання, було вкрай необачно обговорювати свої плани голосно та відверто. Погодьтеся, важко розраховувати на удачу, коли вся лісова дичина вже чудово знає про ваші мисливські витівки. Ось і була рекомендована зашифрована, алегорична мова.

Стародавні вірування сприяли поширенню таємної мови. Скотину перейменовували, щоб не накликати на неї біду, а лісових звірів – щоб не злякати або не викликати їх люті. Відомо ж: про вовка мова – а він назустріч. Так з'явилися назви "Довгохвостий" - для коня, "рикуша" - для корови, "тонконога" - для вівці, "низкоглядаючи" - для свині. У казках вовк - не інакше як "сірий", лисиця - Патрикеевна, ведмідь - Косолапий.

Дайте відповідь на запитання:З якою метою давні слов'яни вигадували загадки?

Жовтий 3.

З давніх часів знавці загадок шанувалися особливо. У казках саме такі герої найчастіше виявлялися переможцями та навіть царями. Пам'ятаєте, як це траплялося? Рознесуть глашатаї царським указом: мовляв, вийде царівна заміж за того, чию загадку розгадати не зможе. І ось збираються до двору почесні наречені - іноземні царі та принци. Поїхав до столиці та Іван-дурень. Зустрів дорогою змію, вбив її ціпком і придумав загадку: "Зло злом вдарив, зло від зла померло". Де ж царівні здогадатися!... Доводиться йти заміж та вести Івана до престолу.
Подібні казкові повороти невипадкові. Адже в кожну загадку вкладалося чимало цінних відомостей про навколишній світ. Людина з такими знаннями по праву вважалася мудрою і кмітливою, а тому сильною і щасливою.

Чому в давнину особливо шанувалися знавці загадок? Знайдіть відповідь у статті, підкресліть її.

Червоний 4.

Скільки живе людина, стільки й загадки. Протягом багатьох століть їх творив народ. З глибини часів вони донесли до нас мудрість російського народу. Вони просто і барвисто, коротко і виразно людина описував світ, явища природи, рослини, тварин. Загадка - образне вираз, у якому один предмет зображується через порівняння з іншим, що має з ним хоча б віддалену схожість. Вони чути поезія російської. У давнину – це єдиний засіб для розвитку кмітливості, розуму, випробування мудрості, а зараз – забава. Загадка - хитромудре питання, вона розвиває догадливість, кмітливість.

Знайдіть та підкресліть відповіді на запитання:

1. Як у загадках описуються предмети?

2. Навіщо потрібні загадки?

Виступає один представник від кожної групи.

Допомагає відгадати загадки нам те, що один предмет замінюється іншим, схожим на нього. Але подібність це буває несподіване, незвичайне, хитромудре.

Тепер попрацюємо у змінних групах. У кожного з вас картка певного кольору. Ви повинні обговорити своє завдання з одним або двома однокласниками (картка іншого кольору). Потім у своїй групі послухати думку кожного члена групи. Вибрати відповідального для виступу.

У круглому вікні
Вдень скло розбите,
Надвечір вставлено. ( ополонка )

Замітає у парку стежки,
Збирає сніг у замети.
Хто ж ця незнайомка,
Здогадалися ви? (зйомка)

Білий дід, білішого немає.
Старий, горбатий,
Лежить біля хати.
Лежить всю зиму
Ніхто не піднімає.
Весна прийде
Він сам піде. (кучугур)

Сховалися голишки
У волохатий мішок,
Четверо разом,
Один на жердині. (рукавиці)

4. Самостійна робота. Створення проекту “Зимові загадки” у програмі Першого.

Ви готували творчі проекти"Зимові загадки". Проекти вийшли цікаві, яскраві.

2–3 особи представляють свої роботи.

Щоб їх могли оцінити всі і діти, і батьки, я пропоную вам виконати проект до Першого та відправити свою роботу на форум. Працювати ви будете у парах. Потім кожен із вас зможе зайти до свого однокласника на форум, спробувати відгадати загадку та написати, які слова вам допомогли її відгадати.

План роботи.

(Звучить музика.)

5. Підсумок. Рефлексія

  • Я зрозумів(ла), що...
  • Було цікаво...
  • Було важко...
  • Мені захотілося...

(Хлопці озвучують аркуш рефлексії, надрукований на слайді.)

У вас на парті лежать серветки. Покажіть ваш настрій, стан після цього уроку: сніжок – сподобалося, без сніжка – не сподобалося.

Дякую за урок!

короткий зміст інших презентацій

«Загадки про весну» - Кучугури. Палац. Дід Всевід. Виноградів. Жуковський. Метелик. Загадки. Весна. Лижі. Левітан. Літо. Слова, що відповідають на запитання, хто? Що? Грач. Величезна рідня. Навесні метелик прокинувся. Сорока. Конвалії.

"Народні загадки" - Любіть свій край! Відгадайте, хлопці, комі народні загадки!

"Загадки про овочі" - Суперечка овочів. На нашій грядці виросли загадки. Зливу. Діти. Що червоно зовні, біло всередині, із зеленим чубчиком на голові. Жовта дівчина. Сто сорочках. Збери картинку. Пісня овочів. Овочевий переполох. Склади слово. Конкурс. Хазяйка з базару прийшла. Що у золі ми спекли. Конкурс загадок. Бичок.

"Загадки для дітей" - Чарівний ліс. Прощання з Абеткою. Бруд та попел. Кіт у чоботях. Лікує маленьких дітей. Як чудово, що всі ми тут сьогодні зібралися. Дівчата та хлопчики. Оленка. Пухнастий бешкетник. Дерев'яні бешкетники. Найкращий другНезнайки. Кащі. Найпідступніший лиходій.

"Загадки для молодших школярів" - Докажи ім'я героя. Назвіть птаха, який не вміє літати, зате вміє пірнати. Вісім хоробрих малюків переходять вбрід струмок. Назвіть птаха, який не вміє літати. У сніг упав Сергійко, а за ним – Альошка. Від кого надійшли ці телеграми. Під кущами біля річки жили хрущі. Найкращий сторож – собака. Я, Сергій, Коля, Ванда – волейбольна команда. Тепер ми школярі. Сіли птахи на сторінки, знають метушню та небилиці.

«Загадки про зиму» - Що це за дівиця: не швачка, не майстриня. Я приходжу з подарунками, Блищу вогнями яскравими. Що, скажи, за паски випікала ніч у печі. Що за безглузда людина пробралася до нас у двадцяте століття. Старий, горбатий лежить біля хати. Вони летять швидше за вітр, і я лікую з них на три метри. Морквиною ніс, у руці мітла, боїться сонця та тепла. Прозорий, як скло, а не вставиш у вікно. Ніч, ніч, розкажи, що ти робила в тиші.

Loading...Loading...