Конспект гри-інсценування за казкою «Колобок» у другій молодшій групі. Театралізована діяльність. Драматизація музичної казки «Колобок» у другій молодшій групі Конспект НОД «Ігра-інсценування за казкою «Колобок»


Драматизація казки «Колобок» 2 молодша група №2Мета: вчити дітей розповідати та розігрувати казку.
Завдання: формувати в дітей віком бажання й уміння повторювати слова і висловлювання з тексту, виховувати інтерес і до казок.
Пісня «Колобок» Текст пісні Тетяна Морозова
Доріжкою, стежкою,
Між сосен – стриб та скок
Дуже весело, грайливо
Покотився колобок.
Він від бабусі пішов,
І від дідуся пішов
Покотився, заблукав
Неслухняний колобок!
Приспів:
Стрибок-скок, колобок!
Смачний, рум'яненький:
Він схожий на пиріжок

Зустрівся він із ведмедем
На стежці, на лісовій.
Ведмедик дуже розсердився,
Тупнув лапою великий!
Він від бабусі пішов,
І від дідуся пішов
Покотився, заблукав
Неслухняний колобок!
Приспів:
Стрибок-скок, колобок!
Смачний, рум'яненький:
Він схожий на пиріжок
З родзинкою маленької (2рази)
Ведучий: Без вигадки, без зав'язки ніякої не буде казки.
Всю країну я обійшла, а вигадки не знайшла.
Тут синиця прилітала і конвертик мені вручала.
У ньому записка: "Казка близько".
Я відчиняю двері, вікна відчиняю. (Відкривається ширма)
Ну, вигадку тепер я вже спіймаю.
Раптом до мене закотився круглий, пишний, солодкий,
Я кричу: «Стривай! Куди ти? Що за страшний звір?
Чи ти впав з неба? Для чого? Яка мета?
Він повернувся до мене і відповів:
Колобок: Я веселий Колобок, маю рум'яний бік.
Ведучий: Ні загрозою мені, ні ласкою з ним не впоратися.
Звідки ти?
Колобок: Із казки! Час розпочинати!
Ведуча:
Жили були старий із старою.
Дід. Бабуся, спеки нам колобок.
Бабця. А в нас муки немає.
Дід. Ти по коморі поміти, по засіку поскреб, набереш муки на колобок.
Вихователь. Так баба й зробила, по коморі помела, по засіку поскребла і набрала муки жменьки дві. Спекла колобок, поклала його на вікно остудити. Лежав колобок, набридло йому, зістрибнув він із віконця на траву і покотився до лісу. Котиться колобок, а назустріч йому зайчик (дитина в масці зайця стрибає до колобка).
Заєць. Колобок, я тебе з'їм!
Колобок. Не їж мене, я тобі пісеньку заспіваю:
Я колобок, колобок
По коморі метен,
По засіку скребен.
Я від бабусі пішов,
Я від дідуся пішов
І від тебе піду!
Вихователь. І покотився колобок далі дорогою, тільки заєць його й бачив. Котиться колобок, котиться, а назустріч йому сірий Вовк(Дитина в масці вовка). Вовк. Колобок, колобок, я тебе з'їм!
Колобок. Не їж мене, сірий, я тобі пісеньку заспіваю:
Я колобок, колобок
По коморі метен,
По засіку скребен.
Я від бабусі пішов,
Я від дідуся пішов,
Я від зайця пішов
І від тебе, вовку, піду!
Вихователь. І покотився колобок далі дорогою, тільки вовк його й бачив. Котиться колобок, котиться, а назустріч йому йде ведмідь (дитина в масці ведмедя). Колобок, колобок, я тебе з'їм!
Колобок. Не їж мене! Я тобі пісеньку заспіваю:
Я колобок, колобок
По коморі метен,
По засіку скребен.
Я від бабусі пішов,
Я від дідуся пішов
Я від зайця пішов,
Я від вовка пішов
І від тебе, ведмідь, теж піду!
Вихователь. І покотився колобок далі дорогою, тільки ведмідь його й бачив. Котиться колобок, котиться, а назустріч йому лисиця (дитина в масці лисиці). Колобок, колобок! Пограй зі мною годинку, заспівай мені пісню, колобок!
Ведуча: Довго колобок котився і трохи втомився. Пісню довгу заспівав. Співав про те, як він народився, як він з борошна зліпився. Співав про діда-старого - слухала лисиця поки. Співав про бабусю стареньку - підняла підвищення вушка. Співав про зайця та про вовка, про ведмедя та про ялинки, про гриби та про пінечки, про квіточки та про купи. Про погоду співати він став – у лисички ніс утомився. Став він співати лисиці про хмарки - у лисиці втомилися ручки. Ніжки у лисиці втомилися ..... пісню звірі почули (з'являються всі звірі та діти)
Стали пісню підспівувати, стали бабку з дідом кликати (з'являється бабка та дід).
Бабця з дідом прибігли колобочка побачили. Обіймали, цілували, а потім додому забрали.
Колобок:
Приходьте до нас хлопці!
Бабця:
Пригощаю вас пирогами
Дід:
Пісню заспіваємо ми з вами.
Пісня
Кілометрами доріг йшов не втомлюючись
Веселий колобок, пісню співаючи
Я від дідуся пішов, я від бабусі пішов
Я від дідуся та бабусі пішов.
А за лісом за річкою зустрів на узліссі
Патрікеївну лисицю, їй проспівав частівки


Каже йому лисиця: Ах, слабка я стала,
Сядь ближче на носок, заспівай про, все спочатку!
Як від дідуся пішов, як від бабусі пішов
Як від дідуся та бабусі пішов.
Не хитри зі мною лисиця, і не строй мені очі!
Перш ніж рушив у дорогу – я прочитав усі казки!
І від дідуся пішов, і від бабусі пішов
І від дідуся та бабусі пішов.


Додані файли

АЛЛА МАСЛОВА

Ціль:

Викликати у дітей інтерес до казці, Наряджання; сприятиме активізації промови.

Завдання:

1. Заохочувати дітей до активного спілкування та участі у театралізованій грі.

2. Розвивати увагу, пам'ять, уяву.

3. Виховувати у дітей почуття колективізму, вчити поєднувати рух і мова. Виховувати почуття впевненості у собі.

Матеріали та обладнання:

Костюми для дітей колобка, зайця, вовка, ведмедя, лисиці, кепка для діда, фартух, хустка для баби

Модель сільського дворика (будиночок, лавка, стіл, ялинки, аудіозаписи)

« Казка в гості приходь» , « Колобок» .

Місце проведення: музична зала

Попередня робота: читання російської народної казки« Колобок» , розгляд книжки-розкладачки, розігрування російської народної казки"Колобок". Ліплення, аплікація по казці. Розмова про сюжет казки.

Хід заняття:

Звучить аудіозапис "В гостях у казки» .Діти під музику входять у зал і стають півколом. Доріжкою ми підемо,

Прямо в казку потрапимо.

Раз два три чотири п'ять!

Будемо у казку ми грати.

Вихователь: Хлопці, ви любите слухати казки? Я теж дуже люблю казки. Тоді уважно слухайте, що ж це за казка?

З борошна він був печений,

На сметані був мішень,

На віконці він студився,

Доріжкою покотився,

Був він веселий, був сміливий

І в дорозі він співав пісню.

Хто ж це? Молодці, ви одразу дізналися, що це колобок. Починає казка позначатися.

Вихователь: Жили-були старий зі старою (виходять дід з бабою до столу і сідають на лаву). Ось і просить старий.

Спеки мені, бабко, колобок.

Вихователь. Діти, давайте допоможемо бабці тісто замісити так колобка зліпити.

Діти виконують рухи згідно з текстом, повторюючи за вихователем.

(Пальчикова гра)

Перешкодимо, перешкодимо,

Покатаємо, покатаємо

І поплескаємо трошки,

А тепер струсимо долоні.

Вийшов рівний, вийшов гладкий

Колобок, рум'яний, солодкий.

Вихователь:

Поклали на віконце,

Щоб він остиг трошки,

Поклали, щоб охолонув…

Колобка і слід простиг.

Котиться Колобок, а назустріч йому заєць.

Заєць:

Колобок, колобок! Я тебе з'їм!

Колобок:

Не їж мене, я тобі пісеньку заспіваю.

Я колобок, колобок.

І від тебе, заєць піду.

Пальчикова гра «Приходили зайці» (О. Омелянової)

Приходили зайці, зайці – побігайці! (Рука стиснута в кулачок, тільки два пальці вгору, повертаючи руки в різні боки)

Кланялися нам зайці, зайці – побігайці! (руки кланяються торкаючись)

Ми погладимо зайців, зайців – побігайців! (Рукою погладити тильну сторону долоні)

Спекемо для зайців круглих коровайців! (вказівним пальцем руки водити кругами по долоні інший)

Вихователь: І покотився Колобок далі, а назустріч йому вовк:

Вовк:

Колобок, колобок! Я тебе з'їм!

Колобок:

Не їж мене! Я тобі пісеньку заспіваю.

Я колобок, колобок.

Я від бабусі пішов, я від дідуся пішов

Я від зайця пішов

І від тебе, вовку, піду.

Вихователь. Вовку, послухай віршик про тебе.

Ходить-блукає сірий вовк. (Імітація ходьби)

І зубами клацання та клацання. (бавовна руками)

Вовна як щетинка,

Здибилася на спинці. (зробити уклін)

Він грибів не хоче, (похитування вказівним пальчиком)

Тільки зуби точить, (тарілочки)

Щоб з'їсти зайченя, (вушка на маківці)

Мишку чи їжачка. (Руки скласти разом, потім розчепірити пальчики)

Ведмідь:

Колобок, колобок! Я тебе з'їм!

Колобок: Не їж мене! Я тобі пісеньку заспіваю.

Я колобок, колобок,

Я від бабусі пішов, я від дідуся пішов

Я від зайця пішов, від вовка пішов

І від тебе, ведмідь, піду.

Вихователь. Хлопці, давайте пограємо з ведмедиком.

Рухлива гра «Ведмедик».

Ведмедик сидить на стільчику - «спить». Діти повільно йдуть до ведмедика, погрожуючи пальчиками, промовляють:

Ведмедику, ведмедику, що ти довго спиш?

Ведмедику, ведмедику, що ти так хропеш?

Ведмедик, ведмедик, мішенька, вставай.

Ведмедик, ведмедик, з нами пограй!

Ведмедик «гарчить», сердиться; хлопці тікають, ховаються. Ведмедик «ходить», «шукає»їх, «гарчить». Ведмедик "не знайшов", пішов спати. Гра повторюється 2-3 рази.

Лисиця:

Привіт, Колобок! Я тебе з'їм.

Колобок. Не їж мене, лисице, я тобі пісеньку заспіваю.

Я колобок, колобок,

Я від бабусі пішов, я від дідуся пішов

Я від зайця пішов, від вовка пішов,

Від ведмедя пішов.

І від тебе, лисице, піду.

Вихователь: Хитра шахрайка колобка нашого з'їсти хоче. А давай, лисице, хоровод з нами водити, співати та танцювати? Подивися, скільки у нас нових колобків з'явилося! Бабуся постаралася, спекла.

(Іншим дітям, які не брали участь у грі, вихователі одягають маски колобків)

Лисиця:

Давайте, я згодна.

Хоровод з колобком

Діти в колі, тримаючись за руки, стоять. Під текст пісеньки виконують різні рухи.

Вихователь. Діти, подивіться, як багато маленьких колобків(печиво! Ці колобкиспекли ваші батьки. Частуйтесь, хлопці.

От і казочці кінець,

А хто слухав – молодець!



Публікації на тему:

Конспект гри-інсценування за казкою «Теремок»Методична мета: - Розвивати мовлення дітей за допомогою залучення їх до народної творчостііз використанням елементів театралізації. Завдання.

Підсумкове комплексне заняття з казки «Колобок» у другій молодшій групіПідсумкове комплексне заняття з казки «Колобок» у другій молодшій групіМета: розвиток зв'язного мовлення дітей. Завдання: 1. Стимулювання зорового.

Конспект інтегрованої діяльності з дітьми другої молодшої групи «Подорож казкою «Колобок»Мета: Створення умов для ознайомлення дітей зі світом емоцій та способами адекватного вираження свого емоційного стану, аплікація.

Конспект комплексного заняття у другій молодшій групі «Подорож казкою «Колобок»Конспект комплексного заняття у другій молодшій групі Тема: Подорож казкою «Колобок» Мета: Розвиток зв'язного мовлення дітей. Завдання:.

Конспект сюжетного заняття з фізичного розвитку за казкою «Колобок» у першій молодшій групі Мета: Вчити стрибати в довжину з місця (через.

Мета: розвивати творчі здібності дітей через участь у театралізованій діяльності та участі у спільному з батьками художній творчості.
Освітні завдання:
вчити в театралізованій діяльності розігрувати ситуації за нескладними сюжетами, розвивати емоційну чуйність, спонукати дітей включатися до спільної з дорослими та однолітками діяльності.
формувати стійкий інтерес до процесу читання та запам'ятовування прочитаного.
продовжувати розвивати допитливість, активність, інтерес до різним видаммузичної діяльності
Розвивати вміння виразно читати вірші, використовуючи засоби інтонаційної мовної виразності, передаючи своє ставлення до героїв та подій.
продовжувати сприяти прояву творчої та творчої активності дітей.
формувати уявлення про деякі види небезпечних ситуацій.
Підготовка до заходу. Читання казки «Колобок», розгляд ілюстрацій до казки, обговорення з дітьми зовнішності, характеру казкових персонажів, їх вчинків, розподіл ролей та заучування реплік персонажів, обговорення та підбір разом дітьми атрибутів для інсценування казки, оформлення декорацій, афіші.
Підготовка робочого місця, обладнання та матеріалів для практичної частини дозвілля.
Хід заходу.
До зали запрошуються глядачі (діти, з інших гуртів).
1. Вступна розмова
Здрастуйте, дорогі глядачі! Сьогодні ми пропонуємо вам провести вечір разом із казкою «Колобок»!
2. Інсценування казки «Колобок» (за мотивами російської народної казки).
Діючі лиця
Ведучі.
Колобок.
Дід (батьки).
Баба (батьки).
Заєць.
Вовк.
Ведмідь.
Лисиця.
Ведучий.
Всі дівчата та хлопчики,
Знаємо, дуже люблять книжки,
Люблять казки, люблять пісні...
А щоб було цікавіше,
Казки старі покажемо,
Але у віршах про них розповімо,
Дзвінких пісень Колобка
Чи не чули ви поки?
Усі розсілися? В добрий час!
Починаємо нашу розповідь...

Ведучий.
Жив старий зі своєю старенькою
У маленькій лісовій хатинці.
Попросив якось Дід:
Дід.
Спекки на обід
Колобок рум'яний, смачний!
Раніше ти пекла майстерно.

Баба готує колобок (імітує рухами рук процес замішування тіста, ліплення форми колобка).

Ведучий.
По засіку помела
Крильце бабуся.
Жмені дві муки знайшла -
більше не потрібно.
Сіль додала, пісок,
Ложки дві сметани.
Славний вийшов Колобок,
Пишний та рум'яний.
З'являється Колобок.


Баба.
Стривай, Діду, трохи.
Хай охолоне Колобок!
Колобок ховається за завісу.
Ведучий.
Непоси- Колобку
Стити б на віконці,
Але вирішив він: «Втечу,
Розімнуся трошки!»
Ведучий.
Стрибок з віконця - і в лісок
Покотився Колобок.
Повз ялинок, беріз,
Повз метеликів, бабок
І квіточок різних:
Жовті, сині, червоні.
Бачить у небі синьову
І зелену траву,
У небі сонце червоне.
Все навколо чудово!
Назустріч Колобку виходить Заєць.


Раптом наш пустуня
Зустрічав Зайчишку.
Заєць (важливо).
Я поласую тобою.
Я зранку не їв.
Колобок.
Що ти?! Стривай, Косий!
Пісеньку послухай!
(Співає пісеньку.)


Колобок я, непосида,
Спекли мене для Діда,
На сметанці я мішень,
На віконці я холодний.
Я пішов від людей похилого віку,
Стрибок з вікна - і був такий!
Велика Зайчишці честь:
Колобок рум'яний з'їсти!
Заєць зачаровано слухає пісеньку, а Колобок тікає лісом.
Хороводна гра «Зайчик сіренький сидить».


Раптом його шляху з'являється Вовк.
Ведучий.
Прикотився дорогою
Вовку Сірому під ноги.
У колобках він розуміється...


Вовк.
Як ти, до речі, колобок!
Я дуже голодний.
З'їм-но я тебе, друже, -
Буду ситий до ночі!

Колобок.
Що ти, що ти, Сірий Вовку!
Ти мене не їж!
Сядь краще на пеньок,
Пісеньку послухай.
(Співає пісеньку.)
Колобок я, непосида,
Спекли мене для Діда,
На сметанці я мішень,
На віконці я холодний.
Я пішов від людей похилого віку,
Стрибок з вікна - і був такий!
Обдурив Зайчишку славно,
Від тебе піду поготів!


З останніми словами Колобок пробігає повз Вовка далі до лісу.
Пальчикова гра "Ми ділили апельсин"




І тут йому назустріч виходить Ведмідь.
Ведучий.
Аж раптом назустріч сам Потапич.
Загарчав він, підняв лапу:
Ведмідь.
Підійди-но, Колобок!
Я перекушу трохи!


Колобок.
Що ти, що ти, клишоногий!
Опусти свою лапу.
Краще пісеньку мою
Ти послухай – я заспіваю.
(Співає пісеньку.)
Колобок я, непосида,
Спекли мене для Діда,
На сметанці я мішень,
На віконці я холодний.
Я пішов від людей похилого віку,
Стрибок з вікна - і був такий!
Втік від Зайця я
І від злого Вовка.
І, Топтигін, від тебе
Мені піти недовго!
Рухлива гра «У ведмедя в лісі»


Колобок біжить лісом. Крадучись, виходить Лисиця, сідає на пеньок.
Ведучий.
Покотився шкереберть
Через гай прямісінько...
Довго чи коротко котився.
На узліссі опинився.
Як лихо тут не трапиться,
Коли хитра Лисиця
На узліссі тій сиділа,
Рудий хвіст на грі сонця.
Лисиця встає, йде до Колобка.


Побачила Колобка
І до нього здалеку
Рушила назустріч
З лагідною мовою.
Лисиця.
Як гарний ти, Колобок!
Як рум'ян та веселий!
Кажуть, що ти, друже,
Знаєш багато пісень...


Колобок.
Колобок я, непосида,
Спекли мене для Діда,
На сметанці я мішень,
На віконці я холодний.
Я пішов від людей похилого віку,
Стрибок з вікна - і був такий!
Від Ведмедя я пішов
І від Вовка із Зайцем,
І Лисі за Колобком
Теж не наздогнати!

Лисиця (лукаво).
Глухувата я трохи...
Ближче підійди, друже.
Сядь до мене ти на носок,
Гучніше заспівай ще разок.
Колобок (співає голосніше).
Колобок я, непосида,
Спекли мене для Діда,
На сметанці я мішень,
На віконці я холодний.
Я пішов від людей похилого віку,
Стрибок з вікна - і був такий!
Від Ведмедя я пішов
І від Вовка із Зайцем,
І Лисі за Колобком
Теж не наздогнати!
Загальний танець "Ми йдемо грати".
(Всі артисти виходять на уклін.)


.
3. Розмова за підсумками казки.
Чи сподобалася вам казка? Як повівся Колобок, втікши з дому? Чому? Як почуватимуться Бабуся та Дідусь, дізнавшись про те, що Колобка з'їла Лисиця? Чи потрібно їм поспівчувати? Наступного разу ми побачимо з вами іншу казку.




Дякуємо за увагу до нових зустрічей.

Інсценування казки «Колобок» вихователь Акоп'ян М.А.

У молодшій групі.

Мета: залучення дітей до мистецтва театру через спільну театралізовану діяльність.

Завдання: вчити втілювати задум у ролі, вчасно відгукуватися на репліку і входити у роль; розвивати вміння виразно втілюватися в ролі та розвивати вміння до імпровізації.

Методи та прийоми:

Розмова з дітьми та батьками. Приготування та оформлення сцени. Театралізоване інсценування казки. Словникова робота з формування правильної дикції у вимові фраз: «рум'яний бік», «подавно піду», «по коморі помісти, по засіках пошкрябати».

Етапи реалізації:

1.Робота з дітьми: читання казки «Колобок», переказ казки, вигадування нового закінчення казки, настільний театр, програвання епізодів казки «Колобок»

Робота з батьками: Бесіда з метою визначення батьків на виконання ролей, підшукування костюмів для казки спільно з вихователем.

2.Творчо-пошуковий етап

(безпосередньо освітня діяльність)

Спільна робота з дітьми щодо закінчення до казки «Колобок» (комунікація)

Розподіл ролей та репетиції

Обігравання різних ситуацій

3.Дійсно-практичний етап

Інсценування.

Текст інсценування

(коштує будиночок, дерева, ялинки, бабця та дід, заєць, вовк, ведмідь, колобок та лисиця).

З-за дверей виходить дитина одягнена в діда, з кошиком у руках, а в ній нічого.

Ведуча(вихователь): Жили були дід та баба. Якось каже дід бабі

Дід (дитина): Гей баба їсти хочеться щось, лісом ходив нічого не набрав спеки мені колобка.

Бабця (дівчинка) виглядає з будиночка: з чого спекти борошна то немає.

Дід: Бабця не лінуйся давай, ти йди це, по коморі поміти по засіках наскреби авось і набереш жменю муки.

Ведуча (вихователь): Бабці ні чого не залишалася, вона так і зробила: по коморі помела, по засіках поскребла набрала жменьку борошна, замісила тісто і спекла колобка і поклала на віконце остигати.

Колобок полежав-полежав, підвівся і побіг.

Колобок: У печі мало не засушили,

А тепер і з'їсти вирішили,

Я так більше не можу,

Я з дому втечу.

І покотився колобок.

Тут вийшли дід і бабка, дивляться, а колобка немає.

Бабуся (дівчинка): Дід дивись-він втік!

Навіть із нами не попрощався!

Дід (хлопчик): Це все ти - почекай та почекай, посидь та посидь (махнув дід рукою і пішов у будинок, а баба пішла за ним).

Катитися колобок і співає пісеньку:

Я колобок, колобок

По коморі метен,

По засіках скребен

Я від бабусі пішов

Я від дідуся пішов.

Катитися колобок, а назустріч йому Заєць.

Заєць (дитина): Колобок, колобок я тебе з'їм.

Колобок (дитина): Не їж мене, Заєць, а послухай мою пісеньку

Я колобок, колобок,

По коморі метен,

По засіках скребен,

Я від дідуся пішов,

Я від бабусі пішов

І від тебе заєць я теж піду.

Співав колобок і покотився далі.

Катитися колобок, а назустріч йому Вовк.

Вовк (дитина в масці вовка): Колобок, колобок я тебе з'їм.

Колобок: Не їж мене, Вовк, а послухай мою пісеньку

Я колобок, колобок,

По коморі метен,

По засіках скребен,

Я від дідуся пішов,

Я від бабусі пішов

І від тебе вовк я теж піду

Катитися колобок, а назустріч йому ведмідь.

Ведмідь (дитина в масці ведмедя): Колобок, колобок я тебе з'їм.

Колобок: Не їж мене, ведмедик, а послухай мою пісеньку

Я колобок, колобок,

По коморі метен,

По засіках скребен,

Я від дідуся пішов,

Я від бабусі пішов

І від тебе ведмідь я теж піду.

Співав колобок і покотився далі

Катилася колобок а назустріч йому лисиця. Побачила колобка зраділа.

Лисиця (дівчинка в масці лисиці): Який рум'яненький, який жовтенький, смачний (гладить себе по животу).

Колобку по подобалася що лисиця його хвалить і заспівав пісню:

Я колобок, колобок,

По коморі метен,

По засіках скребен,

Я від дідуся пішов,

Я від бабусі пішов

Я від зайця пішов

Я від вовка пішов,

Від ведмедя пішов,

І від тебе лисиця я теж піду.

Але лисиця хитра була і каже колобку.

Лисиця: я стара стала, глуха, підійди до мене ближче і заспівай ще раз свою пісеньку.

Ведуча (вихователь): Але колобок виявився ще хитрішим, він сказав лисиці.

Колобок: а ти лисиця очі заплющи я до тебе і підійду.

Лисиця так і зробила заплющила очі а колобок і давай тікати. Лисиця розплющила очі а колобка то ні.

Тут і казки кінець.

Мамбетова Каміля Мамасаліївна

ДНЗ «Золотий ключик», міста Куйбишев Новосибірської області, вихователь

Конспект НОД «Гра-інсценування за казкою «Колобок».

«Гра-інсценування за казкою «Колобок». Конспект заняття у молодшій групі

Мета: викликати у дітей інтерес до казці, Наряджання; сприяти активізації мовлення; спонукати їх використовувати уривки з казки у власній грі; виконувати дії в грі-інсценуванні по казці"Колобок".

Запланований результат: намагається виразно передавати казковий образ; бере участь у грі - інсценуванні по казці"Колобок"; говорити фрази з казки; виконувати дії, про які йдеться в казці.

Матеріали та обладнання: Костюми. (елементи)персонажів казки(фартухи, шапочки, маски, декорації: будинок, дерева.

Хід заняття.

Вихователь : Хлопці ви хочете опинитися сьогодні у казці колобок та бути її героями.

Діти: Так.

Вихователь: Тоді все заплющуйте очі. Раз, два, три - опинилися в казці ми! Подивіться ось костюми старого, старої, зайчика, вовк, ведмідь, лисиця. Даша давай ти будеш старою, Мишко – старих, Віка – зайцем, Костик – вовком, Стас – ведмедем, Варвара – лисою, а ми всі інші колобками. (Діти одягають костюми) .

Вихователь: Жили були старий зі старою. Ось каже старий старій. Мишко: Іди-но, стара, по коробу поскреби, по засіку познач, чи не наскребеш мені муки на колобок.

Вихователь: Взяла старенька крильце, - Даша бере мете крилом.

По коробу поскребла – шкрябає.

І наскребла муки жмені дві замісила муку на сметані - заважає тісто.

Скуштувала колобок - катає колобок по столу.

Смажила в маслі і на віконце студити поклала - Даша кладе колобка на віконце йде.

Вихователь: Колобок полежав-полежав, узяв і покотився - з вікна на лаву, з лави на підлогу, по підлозі до дверей, стрибнув через поріг - та в сіни, з сіней на ґанок, з ганку на подвір'я, з двору за ворота, далі й далі. (Діти будуються паровозом за вихователем і йдуть)Катитися колобокдорогою Назустріч йому заєць.

Віка: Колобок, колобок я тебе з'їм.

Вихователь та діти: Не їж мене, заєць, я тобі пісеньку заспіваю :

Я - колобок, колобок,

Я по коробу скребен,

По засіках метен,

На сметані мішень,

Та в олії пряжений,

На віконці студжено,

Я від дідуся пішов,

Я від бабусі пішов,

Від тебе, зайця, подавно піду.

Вихователь: І покотився колобокдалі тільки його заєць і бачив. (заєць йде)Ось котитися колобок далі, (Діти йдуть паровозом за вихователем)а назустріч йому вовк. (виходить вовк діти зупиняються).

Костя: Колобок, колобок я тебе з'їм.

Вихователь та діти: Не їж мене, вовк, я тобі пісеньку заспіваю :

Діти співають пісню, вихователь помагає. (Вовк йде)

Вихователь: І покотився колобокдалі тільки його вовк і бачив.

а назустріч йому ведмідь (виходить ведмідь діти зупиняються).

Стас: Колобок, колобок я тебе з'їм.

Вихователь та діти: Не їж мене, ведмідь, я тобі пісеньку заспіваю :

Діти співають пісню, вихователь помагає. (ведмідь йде)

Вихователь каже: І покотився колобокдалі лише його ведмідь і бачив. Ось котитися колобок, а назустріч йому лисиця (виходить лисиця діти зупиняються).

Варвара:. Колобок, колобоккуди котишся?

Вихователь та діти: Качуся по доріжці

Варвара: Колобок, колобок заспівай мені пісеньку!

Діти співають пісню, вихователь помагає.

Лисиця: Ах, пісенька хороша, та чую я погано. Колобоксядь до мене на ніс і заспівай ще разок, голосніше.

Вихователь: Колобоксхопився лисиці на ніс (вихователь кладе печиво кругле лисиці на ніс)і заспівав, а лисиця - ам і з'їла його (лисиця їсть печиво діти тікають на стільці) .

Вихователь: Ось і казкикінець і нам час повертатися в дитячий садок. Ми прийдемо сюди ще, але наступного разу. Заплющуйте очі: раз, два, три - знову в групі ми!

Вихователь:

Хлопці в якій казці ми сьогодні були?

Що найбільше запам'яталося вам?

Якими героями казкиви б хотіли стати наступного разу?

Loading...Loading...